O NÁS
 

Psi nás provázejí celým naším životem a ani teď tomu není jinak...

Vše začalo Německým ovčákem Rexem - s ním přišly první zkušenosti z oblasti sportovní kynologie, základního výcviku... S ním začala moje "psí" mánie. Jak šel čas, Rex stárnul a v r. 2007 mě nadobro opustil...

Pak přišel Bernský salašnický pes Caesar, který mě opustil 1.7.2017. Caesar byl vždycky pohodový pes. Pro má psiska byl vychovatelem. Vyhoval Bernieho, Tara i Cyra. Vždy byl štěnětem, neustále hravý, vitální pes, který vždy vymyslel jak to jde, když já byla v koncích. 

Když Caesarovi bylo něco málo přes rok (psal se rok 2009, Říjen), tak se nám postavil do cesty životem Bernský salašnický pes jménem Bernie. Bernie, díky špatné výchově napadl svou paničku a byl odsouzen k pobytu u boudy na řetězu, zřejmě celoživotně. Byla to dlouhá cesta, velmi dlouhá cesta převýchovy. A povedlo se. Bernie ovládal všechny mé povely a naučil se žít s mými dalšími psy. Dne 22.10.2015 Bernie odešel za duhový most... 

R. 2013 k nám přibyl šarplaninec. Přesněji Šarplaninský pastevecký pes - Šarplaninec. Je jím pes, kterého jsem si vzala už jako ročního. Celým jménem Ištar Wells Sharislands, pro nás jen Tar, Taro. Taro je to pastevec každým coulem, geny prostě nezapře. Je ostražitý hlídač, který je velmi věrný svému pánu. :) S Tarem jsem absolvovala několik výstav a je Inter Champion, Grand Champion CZ, Champion CZ, Champion ČMKU, 7x BOB, Nejúspěšnější výstavní mladý pes r. 2014 sarplaninac klubu, aj.

Když začátkem r. 2015, jsme věděli, že nás brzy čeká bolestný odchod jednoho z našich 3 psích andílků. Začali jsme uvažovat, kdo zaplní jeho prázdné místo v psí boudě, u misky, ale samozřejmě v našich srdcích. Tak jsme vykoumali, že dost dobře by k nám mohl zapadnout Bílý Švýcarský Ovčák. A stalo se... Naší smečku doplnilo sněhobílé psisko jménem Cyron Wulf Falco Line.

"Člověk míní, život mění!" Asi tak jsem vnímala r. 2017, kdy nás prakticky z minuty na minutu opustil berňák Caesar. A najednou psi byli jen dva. Nebylo moc o čem přemýšlet, když jsem se dozvěděla, že nádherný slovenský pes, Neměcký ovčák Passat Equidius kryl pěknou fenu, od nás prakticky přes kopec! A tak jsem poslechla hlas svého srdce a vrátila jsem se po 10-ti letech k Německým ovčákům. Do smečky jsme přivídali Německého ovčáka, černého se znaky, jménem Cerbeross Kascaro. 

Tedy momentálně naší psí smečku tvoří šarplaninec Taro, bělouš Cyro a němčour Ross.