IŠTAR WELLS SHARISLANDS

Plemeno: Šarplaninský Pastevecký Pes - Šarplaninec
Narozen: 15.11.2012
CMKU/JOS/3699/12

 

InterChampion, Grand Champion CZ, Champion CZ, Champion ČMKU, BIS 4th place, 7x BOB, 1x BOS, Vítěz Nitry (SK), 5x Vítěz Prahy, 1x Národní vítěz, 2x Krajský Vítěz, 2x Oblastní Vítěz, 5x Vítěz třídy vítězů, 7x CACIB, 2x r. CACIB, 9x CAC, 6x CAC ČMKU, 2x r.CAC, 1x r. CACA, 1x CAJC, 1x kvalifikován na Cruft´s, Nejúspěšnější výstavní mladý pes r. 2014 sarplaninac klubu, 3tí nejúspěšnější výstavní pes r. 2016 sarplaninac klubu.

 

Ištar, po domácku Taro, nebyl plánovaným psem do naší smečky... ale cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Když k nám domů Taro přišel, byl to již roční pes. Byl pole neorané, ale díky smečce perfektně socializované. Pokud je na zahradě - na svém teritoriu, hlídá. Vše poctivě hlásí, tak, jak to má v popisu práce. Ale jakmile se za ním zavře branka a jdem do světa, ať už na procházku a nebo na výstavu, je to pes, který je naprosto v pohodě a v klidu. Nevyjíždí zbytečně po jiných psech, ikdyž jiní vyjedou po něm, nemá potřebu kamkoliv zdrhat - mám ho věčně za zadkem, je perfektně ovladatelný i v neznámém prostředí, nedává najevo strach nebo obavy, on je prostě vyrovnaný a klidný pes - prostě úplně nad věcí. Ovšem klidným psem zůstává do doby, než cítí nebezpečí, pokud se mnou mluví člověk a je v pohodě, pes je také, ale pokud by zkusil člověk na mě vztáhnout ruku, nebo zvýšit hlas, vím, že Taro by konal svou šarplaninskou povinnost - bránil by mě do roztrhání těla... 

S Tarem se věnujem výstavám a okrajově sportovní kynologii. Cvičit jsem s ním začala kolem roku a půl, kdy poprvé projevil zájem o spolupráci. Lehký výcvik nás oba těší. Taro se projevil jako velmi tvůrčí šarplaninec, který je pro každou špatnost :)